Öğrencilerin yaz tatili uzatılıyor! Bu yaz tatile doyacaklar!

Türkiye’de genel olarak okullar Haziran ayının ortasında yaz tatiline giriyor. Nitekim Eylül’ün bir ya da ikinci haftasında da eğitim öğretim başlıyor.

Elbette bazı ekstrem durumlarda okulların açılması bir ya da iki haftalığına ertelenebiliyor.

Bazı zamanlarda ise tatile giriş dönemi daha erkene çekilebiliyor. Aynı bu yıl olacağı gibi.

Bilindiği üzere bu yıl ki yaz tatili Kurban Bayramı’yla çakışıyor. Bilmeyenler ya da unutanlar için kısa bir hatırlatma yapalım.

Okullar 14 Haziran Cuma günü kapanırken, Kurban Bayramı 16 Haziran Pazar günü başlıyor. Bu durum aslında büyük bir kaosun habercisi olabilir. Nitekim tatilin öne çekilmesini tetikleyen durum da bu.

Kurban bayramı 19 Haziran Çarşamba günü sona erdiği için bayram tatilinin 9 güne uzatılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu da pek çok kişinin memleketine ya da tatile gitmesi için iyi bir fırsat. İşte bu tatilin başlangıcının okulların kapanmasıyla çakışması, yollarda büyük bir kaosun yaşanabileceğinin habercisi.

Ayrıca bu tarihte trafik kazalarında büyük artışlar yaşanmasından da korkuluyor. İşte bu sebeplerden ötürü okulların 14 Haziran yerine 7 Haziran’da kapatılması isteniyor.

Veliler bunun için bir imza kampanyası başlatmış durumdalar. Eğer MEB’de bunu kabul ederse öğrenciler yaz tatiline 1 hafta erken çıkacaklar ve tatil de 1 hafta uzamış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x