10 kez hırsızlıktan yakalandı: Ne yaptıysa cezaevine girmedi

İstanbul Küçükçekmece’de 11 Mayıs cumartesi günü polis merkezine gelen bir ihbar ekipleri harekete geçirdi. Mahallede yüzü maskeli bir kişinin dolaştığı yönündeki ihbar üzerine olay yerine giden ekipler çevrede yaptıkları araştırma sonrası şüpheli davranışları ile dikkat çeken D.T isimli şahısı durdur. Üzerinden kar maskesi, eldiven ve tornavida çıkan şahsın bir motor çaldığı anlaşıldı.

SUÇ MAKİNESİ

Karakola götürülen şahıs hakkında yapılan inceleme sonrası adeta bir suç makinesi olduğu ortaya çıktı. Şahsın yağma gasp, hırsızlık, çocuğun cinsel istismarı, kaçak silah taşıma, tehdit, uyuşturucu kullanma suçu, gösteri ve yürüyüş kanuna muhalefetten kaydı olduğu öğrenildi.

D.T son olarak motosiklet hırsızlığı yaparken suç üstü yakalandı. Şahsın çalarken yakalandığı motosikletin 2 gün önce Kasımpaşa’dan çalındığı ortaya çıktı.

Güvenlik kameraları tarafından kaydedilen hırsızlık anında D.T tanınmamak için yakalandığında üzerinde bulunan kar maskesi ve eldiveni kullandığı görüldü.

D.T’nin daha önde de 3 adet motosiklet hırsızlığı yaptığı tespit edilirken, tespit edilmeyen 10 farklı motor hırsızlığına da karışmış olabileceği öğrenildi.

POLİS YAKALIYOR MAHKEME BIRAKIYOR

Suç makinesi olarak sokaklarda dolaşmaya devam eden D.T defalarca yakalanıp mahkemeye çıkarılmasına rağmen cezaevine gönderilmeyerek serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x